CZUWANIE GRUPY MODLITEWNEJ ŚW. O. PIO

Realizując testament duchowy św. Ojca Pio, który powiedział, że   „modlitwa jest naszą bronią, jaką posiadamy; jest kluczem, który otwiera Boże serce” na Eremach od godzin popołudniowych 22 września do 1 w nocy 23 września 2015 r. miało miejsce czuwanie duchowych córek i synów z grupy modlitewnej św. Ojca Pio ze Starachowic i okolicy.

Był to czas szczególny dla czcicieli świętego stygmatyka, gdyż jest pamiątką Jego śmierci, która nastąpiła 23 września 1968 r.
w klasztorze w San Giovanni Rotondo.  Dzień czuwania poprowadzili Bracia ze Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego, którzy wybrali tego świętego za swojego patrona i realizują Jego charyzmat w świecie. Konferencję wygłosił Opat O. Eugeniusz Augustyn OCist z Opactwa Cystersów w Wąchocku. Poruszył bardzo ważny element kształtowania właściwej tożsamości chrześcijańskiej jaką jest prawe, delikatne sumienie ukierunkowane na życie wg Ewangelii. Grupa modlitewna św. O. Pio wraz z braćmi zakonnymi oraz ludźmi dobrej woli modlili się o liczne łaski dla swoich wspólnot i całego świata za wstawiennictwem św. O. Pio podczas różańca, drogi krzyżowej, koronki do Miłosierdzia Bożego oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu, rozważając życie i duchową spuściznę świętego stygmatyka.

 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.