W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej odbyły się diecezjalno-gminne dożynki. Ich starostami byli Krystyna Cieślik z Godowa i Adam Bernacki z Tarczka
Na uroczystość przybyło ok. 3 tys. osób, przede wszystkim z gminy Pawłów i powiatu Starachowice oraz z innych miejsc Polski. Jak co roku uroczystość rozpoczął wielobarwny korowód dożynkowy drogami Kałkowa i Godowa ubogacony wspaniałymi wieńcami dożynkowymi, obecnością rolniczych maszyn: traktorów i kombajnów, zespołów ludowych i wielką rzeszą ludzi w strojach ludowych uśmiechniętych i szczęśliwych.
Centralnym punktem dożynkowych uroczystości była Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Kan. Piotr Walkiewicz – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezji Radomskiej, który reprezentował ks. biskupa Henryka Tomasika. Na zaproszenie Kustosza Sanktuarium odpowiedział także ks. Kan. Andrzej Rdzanek – Dziekan Dekanatu Starachowice-Południe.
Po uroczystej Mszy św., która odbyła się na ołtarzu polowym przy Golgocie Martyrologium Narodu Polskiego w Kałkowie traktory na czele z wozem strażackim wszyscy uczestnicy, przy akompaniamencie orkiestry dętej z Kunowa i Brodów udali się na II część tegorocznych dożynek, mianowicie na piknik dożynkowy, który odbył się na boisku w Kałkowie. Tegorocznymi organizatorami Dożynek byli: Kustosz Sanktuarium ks. kan. Zbigniew Stanios oraz Wójt Gminy Pawłów- Pan Marek Wojtas i Stowarzyszenie “Gmina Pawłów Plus”. Równolegle do obchodów na boisku odbył się II Bieg po Ziemi Pawłowskiej “Biegaj z Plusem”. Bieg podzielono na 12 kategorii wiekowych. Najkrótszy dystans wynosił 300 m, najdłuższy – 10 km. Wszyscy dostali medale, a zwycięzcy – puchary i nagrody rzeczowe.
Na pikniku dożynkowym było wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży m.in. zjeżdżalnie, wata cukrowa, piłka nożna na dmuchanym boisku, wspinaczka, strzelanie z łuku, nauka udzielania pierwszej pomocy, gokarty, lody, konkurencje dla dzieci itp. Dla wszystkich był poczęstunek m.in. kiełbaska z grilla, lody, ciasta upieczone przez mieszkańców Kałkowa i Godowa, zupa grochowa. Dania przygotowały różne organizacje z Kałkowa i okolic. Można było kupić produkty na stoiskach handlowych. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyła muzyka i śpiewy w wykonaniu solistów, grup regionalnych m.in. Zespół Sołtyski z Pawłowa, Koło Gospodyń Wiejskich „Kałkowianki”, Pawłowski Klub Seniora, Zespół artystyczny uczestników WTZ, Zespół Echo Adamowa itp., dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Godowie i inni.